Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu świadczenia usług psychologicznych.

Umów się na wizytę

Umów się, a na pierwszą wizytę otrzymasz 50% zniżki.

Telefon:
+48 533 982 048

E-mail:
psycholog@wolnyumysl.com

Leczenie nerwicy

Psychoterapia
w nerwicy

Sesja od 120zł

Psycholog: Wioletta Maciejewska

Kiedy: do poniedziałku do niedzieli

Gdzie: ul. Bysławska 82, Warszawa, Wawer

Czasami mam myśli, że juz nie mam siły na to wszystko. Próbuję wyjść z domu, a tu cały świat wiruję , podłoga się kołyszę. Czasami mam takie kołatanie serca, że myślę, że mi z piersi wyskoczy, mam wtedy wrażenie że zaraz mi się coś stanie, że umrę”. Byłam u lekarza ale stwierdził, że jestem zdrowa, a ja nadal czuję się fatalnie i trudno mi żyć.

Opisane powyżej objawy mogą wskazywać na zaburzenie psychiczne nazwane nerwicą.

Typy nerwicy

  • nerwice wegetatywne – czyli zaburzenia funkcjonowania narządów związane z działaniem długotrwałego stresu. Dotyczy to układu krwionośnego, pokarmowego.
  • nerwica lękowa – tłumione uczucia dają swój wyraz w objawach płynących z ciała : nadmierne pocenie, drżenie ciała, trudności w oddychaniu, bóle w klatce piersiowej.
  • nerwica neurastenicza – może pojawiać się przewlekłe zmęczenie, trudności z koncentracją uwagi , zaburzenia snu albo pobudliwość, ataki gniewu, silne reakcje emocjonalne.
  • nerwica histeryczna – poczucie ciężkiej choroby pomimo potwierdzenia medycznego,że osoba jest zdrowa, objawy: silne bóle głowy, omdlenia itd.

Przyczyny nerwicy

leczenie i terapia nerwicy

  • sytuacje stresowe,
  • traumatyczne zdarzenia często usytuowane w dalekiej przeszłości,
  • struktura układu nerwowego,
  • symptomy pochodzące z wnętrza organizmu np choroby,
  • trudne sytuacje życiowe (mobing, utrata pracy, rozwód, problemy finansowe, wypadek, przemoc)

Leczenie nerwicy

leczenie i terapia nerwicyWskazane jest podjęcie psychoterapii, która pozwoli dotrzeć do źródła powstania objawów i nauczy chorego sposobów radzenia sobie ze stanami lękowymi, emocjami, nauczy rozwiązywać problemy codzienności. Zmierzenie się z przeszłością pozwala na świadomość tego, co się ze mną dzieje, i pozwala na wyzwolenie się z przyczyn powstania stanów nerwicowych. Psychoterapia, to rozprawienie się z demonami przeszłości i budowanie „nowego siebie”, dobrych relacji z innymi i lepszego życia.

Pani psycholog jest miłą, empatyczną i otwarta osobą. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia terapii przez Panią psycholog. Ze względu na otwartość mogłam spokojnie i bez żadnych oporów opowiedzieć o swoich problemach w związku. Otrzymałam wsparcie i wskazówki jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Przychodząc na terapię byłam osobą zamkniętą w sobie i nie radzącą sobie w sytuacjach rodzinnych. W chwili obecnej powróciłam do życia i potrafię radzić sobie z problemami.

Jadwiga K., 2016

Image

Przyjazna atmosfera
i pełen komfort myśli

Poznaj nas lepiej lub