Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu świadczenia usług psychologicznych.

Umów się na wizytę

Umów się, a na pierwszą wizytę otrzymasz 50% zniżki.

Telefon:
+48 533 982 048

E-mail:
psycholog@wolnyumysl.com

Leczenie uzależnień

Psychoterapia
w uzależnieniu

Sesja od 120zł

Psycholog: Wioletta Maciejewska

Kiedy: do poniedziałku do niedzieli

Gdzie: ul. Bysławska 82, Warszawa, Wawer

Uzależnienie jest problemem społecznym. Może dotknąć każdego, starszego , młodszego, bogatego , biednego, kobiety, mężczyzny. Środki uzależniające po jakie sięgamy tworzą iluzje ukojenia i radzenia sobie ze stresem, przy czym zjadają człowieka kawałek po kawałku, zostawiając pustkę samotność i poczucie bezradności. Smutne jest to, że dotykają naszych rodzin, pracy, finansów, zdrowia. Kiedy człowiek wpada w pułapkę uzależnienia rani siebie, ale również tych których kocha  i wszystko to co ma dla niego jakąkolwiek wartość.

Od czego się uzależniamy?

Jesteśmy w stanie uzależnić się od wielu substancji i czynników: od alkoholu,   narkotyków,  leków,  od pracy, od seksu, od hazardu, od komputera, od stanów emocjonalnych, od partnera.

 

Co powinno zaniepokoić?

  • uważasz, że nie jesteś w pełni wartościowy, bez środka uzależniającego
  • notorycznie uciekasz od problemów
  • pijesz, sięgasz po środki uzależniające, kiedy odczuwasz stres
  • znajomi , rodzina , szef zwracają Tobie uwagę na Twoje picie, zachowanie, zaniedbanie
  • zaczynasz tracić to co jest dla Ciebie ważne
  • koncentrujesz się na środku uzależniającym

Jak pomóc osobie w uzależnieniu?

leczenie uzależnieńWażne jest, aby nie być  z problemem samemu. Najlepiej zgłosić się do terapeuty. Terapia uzależnienia polega na zobaczeniu rzeczywistości, swojego cierpienia i stworzenia nowego trzeźwego patrzenia na świat. Istotne jest, aby odzyskać szacunek do samego siebie i zbudować poczucie wartości. Wiele osób wstydzi się swojego uzależnienia, ukrywają je. Ukrywanie się prowadzi do pogłębiania problemu, dlatego tak ważne jest jak najszybsze zgłoszenie się po pomoc i podjęcie terapii.

Pani psycholog jest miłą, empatyczną i otwarta osobą. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia terapii przez Panią psycholog. Ze względu na otwartość mogłam spokojnie i bez żadnych oporów opowiedzieć o swoich problemach w związku. Otrzymałam wsparcie i wskazówki jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Przychodząc na terapię byłam osobą zamkniętą w sobie i nie radzącą sobie w sytuacjach rodzinnych. W chwili obecnej powróciłam do życia i potrafię radzić sobie z problemami.

Jadwiga K., 2016

Image

Przyjazna atmosfera
i pełen komfort myśli

Poznaj nas lepiej lub