Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu świadczenia usług psychologicznych.

Umów się na wizytę

Umów się, a na pierwszą wizytę otrzymasz 50% zniżki.

Telefon:
+48 533 982 048

E-mail:
psycholog@wolnyumysl.com

Terapia w uzależnieniu u dzieci i młodzieży

Terapia
młodzieży
w uzależnieniu

Sesja od 120zł

Psycholog: Wioletta Maciejewska

Kiedy: do poniedziałku do niedzieli

Gdzie: ul. Bysławska 82, Warszawa, Wawer

Każde uzależnienie zarówno te od środków chemicznych(alkohol, narkotyki) jak i uzależnienie behawioralne(uzależnienie od komputera) powoduje zmiany psychofizyczne  w organizmie dziecka jak i zmiany w całym systemie rodzinnym. Wymaga szybkiej diagnozy i podjęcia odpowiednich.

Dlaczego młodzież, dzieci uzależniają  się?

dziecko uzależnione od komputeraDzieci, młodzież jest bardzo ciekawa nowych doznań co często  powoduje sięganie po nowe środki. Młodzież chce się stać dorosłymi oczywiście pojmując dorosłość na swój własny sposób. Dodatkowo działa presja otoczenia, środowiska, które wyznacza nowe trendy i oddziałuje na jednostkę. Dzieci lgną do osób podobnych do siebie czyli do rówieśników. Także problemy  w szkole, emocjonalne, rodzinne mogą prowadzić do uzależnienia. Picie, granie na komputerze  może być sposobem na odgrodzenie się od rzeczywistości. Powstaje  przekonanie –  jestem wyluzowany, nic mnie nie obchodzi.

Co może zaniepokoić?

  • zmiana zachowania
  • nadmierna senność lub  pobudzenie
  • rezygnacja z zajęć
  • mówienie nieprawdy
  • skargi nauczyciela na brak dyscypliny
  • izolacja lub uciekanie z domu
  • nadmierny apetyt lub brak apetytu
  • znikanie pieniędzy

Oczywiście wypisane powyższe zmiany mogą być po prostu składową etapu dorastania albo symptomami problemów emocjonalnych dziecka, młodzieży związanymi z sytuacjami w szkole, miedzy rówieśnikami, konfliktami w  domu, trudnościami w  szkole. Dlatego tak ważna jest diagnoza i rozpoczęcie właściwego leczenia.

Na czym polega leczenie?

Bardzo ważna jest prawidłowa diagnoza. Poza tym problemy emocjonalne i społeczne mogą wynikać  z uzależnienia, ale także mogą być normą rozwojową lub być związane z innymi problemami dziecka. Należy określić co jest skutkiem, a co przyczyną. Konieczne jest współdziałanie całej rodziny,  aby wspomóc dziecko i wspólnie pracować nad powrotem do zdrowia. Wskazana  jest również pomoc psychologiczna dla rodziców, aby umieli radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Pani psycholog jest miłą, empatyczną i otwarta osobą. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia terapii przez Panią psycholog. Ze względu na otwartość mogłam spokojnie i bez żadnych oporów opowiedzieć o swoich problemach w związku. Otrzymałam wsparcie i wskazówki jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Przychodząc na terapię byłam osobą zamkniętą w sobie i nie radzącą sobie w sytuacjach rodzinnych. W chwili obecnej powróciłam do życia i potrafię radzić sobie z problemami.

Jadwiga K., 2016

Image

Przyjazna atmosfera
i pełen komfort myśli

lub Poznaj nas lepiej