Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu świadczenia usług psychologicznych.

Umów się na wizytę

Umów się, a na pierwszą wizytę otrzymasz 50% zniżki.

Telefon:
+48 533 982 048

E-mail:
psycholog@wolnyumysl.com

Terapia zaburzeń lękowych

Terapia
zaburzeń lękowych

Sesja od 120zł

Psycholog: Wioletta Maciejewska

Kiedy: do poniedziałku do niedzieli

Gdzie: ul. Bysławska 82, Warszawa, Wawer

Wiele osób zmaga się ze stanami lękowymi. Nie jesteś jedyną osoba na świecie, która doświadcza podobnych uczuć. Doświadczenia w dzieciństwie, wpływ otoczenia , trudne sytuacje życiowe powodują stany , gdzie lęk dominuje i czasami mamy wrażenie,  że przejmuje nad nami kontrolę.

Część osób dorastała w domach, gdzie nie było zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Część  doświadcza problemów dnia codziennego np. kłopoty w pracy, trudności ze znalezieniem pracy, problemy finansowe, problemy rodzinne.

W stanach lękowych występuje tak zwane błędne koło, z którego trudno się wydostać. Jeżeli przydarzyło się Tobie coś, co wywołuje lęk, zaczynasz dochodzić do wniosku, że jeżeli raz tego doświadczyłeś, to może się pojawić ponownie. Zaczynasz myśleć z obawą o przyszłości i konkretnych wydarzeniach życiowych.

Typy stanów lękowych

  • zaburzenia z napadami lęku panicznego – lęk przed lękiem, obawa przed poradzeniem sobie z danym problemem, objawy lęku pojawiają się niespodziewanie
  • fobie społeczne – „najmniej dokuczliwy stan jest wtedy gdy jestem sam”. Występuje duża obawa przed sytuacjami, w których muszę rozmawiać z innymi, przebywać z zatłoczonym pomieszczeniu, w miejscach publicznych
  • fobie proste – obawa przed konkretnymi zdarzeniami – lęk przed zwierzętami, samolotami, piorunami, wypadkami itd.
  • uogólnione zaburzenia lękowe – długotrwały lęk przerywany momentami ulgi, związanym jest z trudnościami, które się pojawiają w  życiu: choroba, śmierć bliskiej osoby, rozstanie, rozwód itd.

Jak próbujesz sobie radzić ?

leczenie i terapia nerwicyWiele osób próbuje robić dobrą minę do złej gry, próbując ukryć przed otoczeniem swój stan. Z czasem pojawia się samotność, przerażenie i zagubienie. W ekstremalnych warunkach zdarza się porzucenie pracy i izolowanie się od otoczenia. Otoczenie próbuje nam pomóc używając twierdzeń – „myśl pozytywnie, nie powinieneś tak myśleć”, co jeszcze bardziej intensyfikuje Twoje doznania. Zaczynasz myśleć o sobie negatywnie.

Jaka pomóc osobie z zaburzeniami lękowymi?

Ważne jest  podjęcie psychoterapii, dzięki której nauczysz się radzić sobie z lękiem. Pomimo tego, że trudno  mówić o swoich uczuciach i stanach, zaufanie osobie terapeuty i przedstawienie swojego problemu jest pierwszym krokiem do zmiany i wyjścia z błędnego kola. Oczywiście powrót do zdrowia wymaga czasu i przepracowania indywidualnych problemów, dlatego nie warto czekać tylko zgłosić się na konsultacje do psychologa i podjąć terapię.

Pani psycholog jest miłą, empatyczną i otwarta osobą. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia terapii przez Panią psycholog. Ze względu na otwartość mogłam spokojnie i bez żadnych oporów opowiedzieć o swoich problemach w związku. Otrzymałam wsparcie i wskazówki jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Przychodząc na terapię byłam osobą zamkniętą w sobie i nie radzącą sobie w sytuacjach rodzinnych. W chwili obecnej powróciłam do życia i potrafię radzić sobie z problemami.

Jadwiga K., 2016

Image

Przyjazna atmosfera
i pełen komfort myśli

lub Poznaj nas lepiej