Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu świadczenia usług psychologicznych.

Umów się na wizytę

Umów się, a na pierwszą wizytę otrzymasz 50% zniżki.

Telefon:
+48 533 982 048

E-mail:
psycholog@wolnyumysl.com

Poczucie własnej wartości

Psychoterapia
Poczucie własnej wartości

Sesja od 120zł

Psycholog: Wioletta Maciejewska

Kiedy: do poniedziałku do niedzieli

Gdzie: ul. Bysławska 82, Warszawa, Wawer

Czytamy w wielu artykułach i poradnikach – „uwierz w siebie”, „kochaj siebie” , tylko pytanie jak to zrobić?  Nasze czasy określane są czasami człowieka sukcesu takiego, który jest pewny siebie, wierzy w to co robi, jest świadomy swoich zalet i wad. Takiego podejście wymagane jest często w pracy, w szkole, w domu. Jest również pomocne w życiu. Czy łatwo sprostać takim oczekiwaniom?

Jak kształtuje się poczucie własnej wartości?

Poczucie wartości to stan, który kształtuje się w nas w przeciągu naszego życia. Zaczyna się kształtować w dzieciństwie, kiedy to rodzice wspierają dziecko, chwalą je, dają pozytywne komunikaty. Problemy na tym etapie życia mogą kształtować osobę, która będzie negatywnie myślała o sobie. W rodzinach gdzie była przemoc, uzależnienie jednego lub obojga rodziców, zaniedbania, odrzucenia, traumy prowadzą do trudności w określaniu siebie.

Niskie poczucie własnej wartości i poczucie winy

Rodzą się pytania – „czy jestem cokolwiek wart?”. Poprzez negatywne myślenie o sobie tworzymy nieudane związki, wchodzimy w relacje z osobami toksycznymi, nie składamy aplikacji o pracę tam gdzie pragniemy, nie spełniamy naszych marzeń z lęku, że „mi się nie uda”. Zaniżone poczucie wartości ma wpływ na całe nasze życie. Nie tylko wydarzenia zaistniałe w dzieciństwie tworzą negatywna wizję siebie, także trudne wydarzenia pojawiające się w przeciągu całego życia: przemoc, choroby, toksyczne związki itd.

Od czego zacząć

leczenie poczucia winyWażna w takich przypadkach jest pomoc psychologiczna, aby zacząć budować poczucie własnej wartości  od początku. Terapia pozwoli odkryć Twoje zasoby, zmienić Twój sposób myślenia i rozpoznać schematy, którymi kierujesz się w życiu. Terapia jest rozmową ze specjalistą, który pomoże Tobie uporządkować sposób myślenia o samym sobie.

Pani psycholog jest miłą, empatyczną i otwarta osobą. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia terapii przez Panią psycholog. Ze względu na otwartość mogłam spokojnie i bez żadnych oporów opowiedzieć o swoich problemach w związku. Otrzymałam wsparcie i wskazówki jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Przychodząc na terapię byłam osobą zamkniętą w sobie i nie radzącą sobie w sytuacjach rodzinnych. W chwili obecnej powróciłam do życia i potrafię radzić sobie z problemami.

Jadwiga K., 2016

Image

Przyjazna atmosfera
i pełen komfort myśli

Poznaj nas lepiej lub